הרצליה

בן 18 חשוד בשוד עובד זר

צעיר מהרצליה חשוד כי הפר מעצר בית ויחד עם אחרים שדד באלימות ותוך כדי התעללות כסף ותכשיטים מעובד זר. כמו כן, כשבועיים קודם לכן גנב אופניים מקטין תוך כדי תקיפתו

מיכאל פרוסמושקין 15/11/2018
שוד אלים של עובד זר (תמונה להמחשה iclipart)

צעיר, בן 18, מהרצליה נעצר השבוע בחשד לשוד אלים של אדם אחר ובחשד לתקיפה של קטין.

 על פי החשד של שוטרי תחנת גלילות, ב–12 באוקטובר, בשעות הערב, הגיע, יחד עם אחרים, לשטח בית ספר יסודי דוד אלרואי, תוך שהוא מפר מעצר בית בו היה מצוי בתיק אחר, ושדד יחד עמם באיומים ובכוח עובד זר. מהחקירה עולה כי החשודים תקפו את האיש, הכו אותו והתעללו בו, תוך שהם משליכים את כל חפציו וגנבו את השכר שקיבל עבור עבודתו כמטפל בקשיש. עוד טוענים במשטרה כי באירוע אחר, ב–27 בספטמבר, הצעיר הפר גם כן את מעצר הבית בו שהה, תקף ברחוב בר כוכבא בהרצליה קטין וגנב ממנו באיומים ובכוח אופניים חשמליים.

ביום שני השבוע, הובא החשוד לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בעשרה ימים. בפתח הדיון סיפר נציג היחידה החוקרת על החשד המרכזי כנגד הצעיר: "מדובר בחשוד שחבר ביחד עם אחרים לביצוע שוד אלים כלפי עובד זר, סתם כנראה כי היה להם משעמם, דחפו אותו היכו אותו, התעללו בו, פשוטו כמשמעו וגנבו ממנו כסף מזומן ושרשרת זהב יקרת ערך".

מהדיון עלה כי מעורבים אחרים טרם נעצרו, אך בידי החוקרים סרטון ממצלמות אבטחה שלפי טענת היחידה החוקרת ניתן לזהות בו את החשוד. בתום הדיון, השופט, ששמע את טיעוני הצדדים ועיין בחומרי החקירה, ציין: "למקרא הודעתו של המתלונן ודוח  מחלקת זיהוי פלילי לצד התמונות שצולמו, מצטייר אירוע חמור בנסיבותיו אליו חברו מספר חשודים, אירוע אלים ומשפיל. במהלך אירוע השוד נגנבו מהמתלונן כסף מזומן, פרי עבודתו לצד תכשיטים".

השופט גם ציין כי לאחר עיון בדוחות הסודיים שהוגשו לעיונו עולה כי קיים חשד סביר כי החשוד  מעורב במיוחס לו.

בסופו של הדיון, השופט רועי פרי נענה חלקית לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו של הצעיר עד 18 בנובמבר.

 

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
ילדה בת 8 בלעה מסמר
נחתם מתווה הסדר למקרקעין של תע"ש
עוד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן
440 אלף שקלים פיצוי לקשישה שנפלה באוטובוס
המרכז הגאה ייבנה מחדש ויוגדל
ילדי גני היולא יזכו בפעילויות העשרה וחוגים
ילדי גני היול"א יזכו בפעילויות העשרה וחוגים
הגל שעולה
בכס מחפשים את האפיקומן בפארק העירוני
בכ"ס מחפשים את האפיקומן בפארק העירוני
פסטיבל מוזות בשוהם