הרצליה

"הבניין שלנו לא ישרוד רעידת אדמה"

תושבת המתגוררת בבניין המשותף ברחוב הנוטרים 6ב' בהרצליה דורשת מהעירייה עדכון מתי ניתן יהיה לקדם פרויקט פינוי בינוי בבניין לאחר שהוחלט על עיכוב במתן האישורים

שרון יונתן 18/11/2018
הבניין ברחוב הנוטרים 6 ב (צילום: פרטי)

תושבים בבניין המשותף ברחוב הנוטרים 6ב' ממשיכים לטעון כי העירייה מסכנת אותם תוך כדי חוסר אחריות בכך שהיא מעכבת אישור לפרויקט פינוי בינוי או מ"א 38 וזאת במשך 10 שנים. השבוע שיגרה אלינור, תושבת המתגוררת בבניין, מכתב נוסף לראש העירייה, משה פדלון, ולמהנדס העיר, מייק סקה, וצירפה תמונות של קירות סדוקים ומתפוררים.

"זה מצב הקירות החיצוניים של הבניין ועמודי הבניין של הבית בו אני גרה 11.5 שנים", כתבה אלינור והוסיפה: "לפני כשנתיים, ברעידת אדמה בעוצמה של 4.4 ע"פ סולם ריכטר הבניין רקד והתנענע קדימה ואחורה, רעידות האדמה בישראל מאז עלו בסולם ריכטר ל-6.2. אני מבקשת לקבל הצהרה עדכנית ורשמית, לא איזה מכתב לאקוני מהמחשב, מפי ראש העירייה ומהנדס העיר לגבי הבניין שלנו שמצוי בטיפול עפ"י המלצת העירייה 'לפינוי- בינוי' עם 2 הבתים מאחורינו הגובלים ברחוב סוקולוב וזאת לאחר 10 שנים של טיפול באישור לתמ"א שעתה אינו מומלץ על פי החלטת העירייה.  לפני כשנתיים הודיע מהנדס העיר מטעם העירייה לעו"ד אסף הרמרמן שמטפל בעניינו על החלטתו והמלצתו לעשות פינוי בינוי ולא תמ"א 38".        

סדק בעמודי הבניין ברחוב הנוטרים 6 ב (צילום: פרטי)

סדק בעמודי הבניין ברחוב הנוטרים 6 ב (צילום: פרטי)

 

אלינור הוסיפה: "לאחר שראש העירייה עיכב בחצי שנה את מתן האישורים מתי הוא מתכוון ביחד עם מהנדס העיר לחזור לשיגרת האישורים והאם ההמלצה לפינוי בינוי לבניין שלנו ביחד עם 2 הבתים האחוריים עדיין בתוקף. לפי מצב העמודים החיצוניים החשופים לגמרי והבניין שלנו בעצמו בניין המגורים שלנו לא ישרוד רעידת אדמה נוספת ומסיבה זו אני מבקשת עדכון מהיר מטעם הנוגעים בדבר".

מהעירייה נמסר: "כל בקשה של קידום תמ"א 38 נדונה לגופה".

 

 

 

 

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
לב מלאכותי הושתל בגופו של ילד בן 11
לב מלאכותי הושתל בגופו של ילד בן 11
עץ החיים של נדב
עץ החיים של נדב
מצלמות גוף למאבטחים ב"פוריה"
"הלכתי למהלך הזה בעיניים פקוחות"
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
בית לחיילים בודדים יוקם בהוד השרון
רשימת "חלק" הסירה את מועמדותה למועצה
יופי של התמדה