הרצליה

לאכוף את נושא השכרת דירות הנופש במרינה

בהתאם לפסק הדין של בית המשפט על בעלי דירות הנופש במרינה להתחיל בביצוע השכרת הדירות לפי המתווה שקבעה העירייה. חבר המועצה יריב פישר: "יש מריחה של 20 שנים והגיע הזמן לעשות לזה סוף"

שרון יונתן 13/12/2018
יריב פישר. דורש מהעירייה לאכוף את הנושא (צילום: סיון אוליקר)

חבר המועצה יריב פישר דורש מהעירייה לאכוף את נושא השכרת דירות הנופש במרינה כפי שקבע בית המשפט. שאילתא בנושא זה הוא הגיש השבוע למועצה ובה כתב: "לאחר מאבק של למעלה משני עשורים בנושא דירות הנופש במרינה הרצליה, בית המשפט העליון דחה בחודש מאי האחרון את הערעור שהגישו בעלי הדירות וקיבל את עמדת העירייה והועדה המקומית לרבות בנושא המתווה שניסחה העירייה ולכן התאריך שנקבע ליישום המתווה הינו אוקטובר 2018".

 פישר ביקש לדעת האם העירייה מיישמת את ההחלטה ואכיפתה כפי שקבע בית המשפט, ומה בכוונת העירייה לעשות בנוגע לאכיפה.

העירייה השיבה כי היא מתכוונת לאכוף את הנושא והוסיפה: "בהתאם להוראות פסק הדין אושר המתווה שקבעה הועדה המקומית ליישום אכיפת ההשכרה המלונאית של דירות הנופש החייבות בכך. בהתאם לפסק הדין היה על בעלי דירות הנופש להתחיל בבצוע המתווה בתחילת אוקטובר 2018". בעירייה הסבירו כי בשלב ראשון, בהתאם להוראות המתווה לבעלי הדירות יש פרק זמן של שלושה חדשים להתקשר בחוזים עם חברות ניהול ולהעביר העתקי החוזים למשרד התיירות ולוועדה המקומית. לאחר פרק זמן זה, ניתן יהיה לבדוק האם חברות הניהול אכן החלו לפעול. עוד הוסיפו בעירייה כי על פסק הדין של ביהמ"ש העליון הוגשה בקשות לדיון נוסף אך ביהמ"ש העליון טרם הכריע בהן.

בעירייה הסבירו כי אם יהיו הפרות של פסקי הדין, הועדה המקומית תפעל בכלי האכיפה העומדים לרשותה.

פישר אמר שהוא בספק גדול אם 468 בעלי דירות הנופש יעמדו במתווה וכי לפי מיטב ידיעתו אף חברת ניהול לא נשכרה עדיין על ידי בעלי הדירות לצורך העניין. "יש מריחה של 20 שנים והגיע הזמן לעשות לזה סוף", אמר פישר.

פדלון השיב: "קיימנו דיון מקדמי לפני ארבעה חודשים. בית המשפט איפשר לבעלי הדירות להתקשר עם חברות הניהול עד סוף דצמבר והתאריך הקובע הוא תחילת פברואר. אנחנו נכבד את החלטת בית המשפט ונפעל בהתאם".

 

 

 

 

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
  Regus עופר ויתקון מנכל חברת
מתחם חללי עבודה חדש בנתניה
טכנולוגית חדשנית ברשת חוויות
טכנולוגית חדשנית ברשת חוויות
גבר נורה בחוף ביפו
"אל תראה מוגבל, תראה בן אדם"
מבנים לא חוקיים פונו במורשה
גל ירוק להולכי הרגל
גל ירוק להולכי הרגל בציר הרחובות דרך הפועל- הזמיר- בן יהודה בכ"ס
הניסיון להפחיד חלקים בציבור הרענני, בגלל הנטייה המינית שלי פחדני
"הניסיון להפחיד חלקים בציבור הרענני, בגלל הנטייה המינית שלי פחדני"
מלונות חדשים ייבנו בים המלח