הרצליה

מהנדס העיר פורש

מייק סקה, מהנדס העיר, הודיע על כוונתו לפרוש מתפקידו בעיריית הרצליה. לצד שורת תוכניות שהוציא לפועל והובלת הוועדה המקומית למעמד של ועדה עצמאית הראשונה בשרון, עוררו תוכניות הבנייה שקידם התנגדות בקרב תושבים ואף לחיכוכים בין ראש העירייה משה פדלון למאיה כ"ץ שהייתה סגניתו ומ"מ בקדנציה הקודמת

שרון יונתן 19/12/2018
מייק סקה. עוזב את תפקידו (צילום: באדיבות העירייה)

 

מייק סקה, מהנדס העיר, הודיע השבוע על כוונתו לפרוש מתפקידו בעירייה. אדריכל סקה החל את דרכו בעירייה בשנת 2012 לאחר שמילא שורה ארוכה של תפקידים ציבוריים וביניהם מהנדס העיר יקנעם, מהנדס העיר עכו, בעל משרד תכנון פרטי ומרצה לארכיטקטורה במספר מוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובחו"ל.

בעירייה ציינו השבוע כי בשנת 2013 הוביל סקה את הפיכתה של הועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה למעמד של ועדה עצמאית מיוחדת הראשונה בשרון. מעמד זה, גורסים בעירייה, איפשר להרצליה לקדם תוכניות של התחדשות עירונית ללא התערבו של הועדה המחוזית.

בעירייה הוסיפו כי בין הנושאים הבולטים שטופלו על ידי מייק סקה: מהפכת תמ"א 38 בעיר, קידום מתחמי התחדשות עירונית ופינוי בינוי, תכנית אסטרטגית לפיתוח אזור התעשייה, תכנית שימור עירוניות, תוכניות פיתוח מרכז העיר ותוכניות רבות אחרות.

ראש העירייה, משה פדלון, אמר השבוע: "אני רוצה להודות למייק על תרומתו הגדולה לקידום הבנייה והפיתוח של העיר הרצליה. מייק הינו איש בעל חזון וראייה קדימה, כישוריו אפשרו יישומן של תוכניות מאתגרות ומורכבות, שהשפיעו על הנוף העירוני וילוו אותנו עוד שנים קדימה. אני מאחל למייק הצלחה בכל אשר יפנה".

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, מסר: "צר לי על החלטתו של מייק. תחת ניהולו, הצעיד את מינהל ההנדסה של הרצליה להיות גוף יעיל ומקצועי, וזאת ביושר וביושרה אישית יוצאת דופן. בנוסף, הוביל את מהפכת התיקשוב והנגשת מינהל ההנדסה לציבור ועל כך תודתנו. אני מאחל לו הצלחה בהמשך דרכו". סקה ימשיך לכהן בתפקידו בחודשים הקרובים עד סיום הליכי המכרז לתפקיד.

לצד המחמאות היו לסקה מתנגדים רבים מקרב תושבי העיר שחששו מהוצאה לפועל של תוכניות בנייה בהיקפים גדולים עם רבי קומות אותן קידם סקה. בהפגנה הגדולה שהתקיימה לפני כשנה וחצי מול בניין העירייה נגד תוכנית המתאר דרשו תושבים רבים את פיטוריו של סקה. חילוקי דעות סביב מדיניותו של סקה היו גם בין ראש העירייה לחברת המועצה ויו"ר האופוזיציה מאיה כץ, בעת שזו שימשה כסגניתו ומ"מ בקדנציה הקודמת.

מאיה כץ אמרה השבוע: "החלטתו של מהנדס העיר לפרוש מתפקידו מבורכת וטובה להרצליה. חבל מאוד שראש העירייה לא הבין בעצמו את הנזק הגדול שנגרם בשנים האחרונות לתושבות ותושבי העיר בהתנהלותו של מהנדס העיר  כמוביל המדיניות העירונית ולא כגורם המבצע ובכך היווה את עיקר המחלוקות והפערים האידיאולוגיים שעל בסיסם התמודדתי בבחירות האחרונות. כולי תקווה שעם עזיבתו של מהנדס העיר גם המדיניות והתפיסה התכנונית תשתנה תוך תיעדוף התושבים ולא היזמים".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד כתבות
מיכאל פרוסמושקין 19/03/2019
מיכאל פרוסמושקין 17/03/2019
מיכאל פרוסמושקין 17/03/2019
משה פדלון , מכבדים את האופוזיציה
שרון יונתן 14/03/2019
עמנואל יצחק
מיכאל פרוסמושקין 14/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
גנבה ממאושפזים בבית חולים
: עוז מאלאך - מנהל תכנית מודיעין-סגולות ומנהל ה-IT של כפר הנוער ימין אורד; יניב בן-נון, סמנכל פיתוח עסקי iProsis, ועמית ברקאי, מייסד ומנכל iProsis
SAP ו- iProsis יסייעו להכשיר נוער במצוקה לתפקידים טכנולוגיים בצה"ל ובחברות הייטק
חדר הביטחון בגן כבר לא ישמש כמחסן
הסתיימה עונת הרחצה
הסתיימה עונת הרחצה
הפופוליזם של מתנגדי הצעת חוק 'חופש בחירת שמאי' (טור דעה)
הנוער של הליונס מתגבש
"אנחנו מבינים שעשינו משהו גדול"
בניין וילה רמה ברעננה
"וילה רמה" בסכנת סגירה