הרצליה

מאסר בפועל לגבר שהצית אש וגרם לנזק

אי שביעות רצונו של תושב הרצליה מהאופן בו החנתה נהגת את רכבה בסמוך לביתו, הוביל אותו להצית אש, שממנה נגרם נזק לרכבה. כעת נגזרו עליו תשעה חודשי מאסר בפועל

מיכאל פרוסמושקין 04/04/2019
מאסר בפועל לגבר שהצית אש וגרם לנזק
iclipart

תשעה חודשי מאסר בפועל נגזרו לפני ימים אחדים על ד.י (50) מהרצליה שהורשע בגרימת נזק לאחר שהצית אש מתחת לרכב חונה.

בכתב האישום נטען, כי ב – 13 בספטמבר 2018, אחר חצות, החנתה ל' את רכבה ברחוב הבשן בהרצליה, בסמוך לחומה, הניצבת בחזית הבית ובאופן אשר אינו מפריע או חוסם את הכניסה לבית.

מהחקירה עולה כי כאשר הבחין הנאשם ברכב החונה מול הכניסה לביתו, הגיע למקום והחל לצעוק. לאחר מכן לקח חבל אשר מצא בסמוך לרכב ולפח המיחזור, והדליק אותו באמצעות המצית. כתוצאה ממעשיו התפשטה אש מתחת לקדמת הרכב אשר נשרפה כליל וכן נשרף פח מיחזור של העירייה. כשהבחין הנאשם באש, הביא צינור מים מחצר הבית וניסה לכבות אותה.

בתחילה הוא הואשם בעבירה של הצתה. אולם, בעקבות דין ודברים בין ההגנה לפרקליטות, הגיעו הצדדים להסדר טיעון שבמסגרתו הוגש כתב אישום מתוקן בו הורשע בעבירה של היזק בזדון בלבד, עבירה הנחשבת לקלה יותר.

במסגרת הטיעונים לעונש, הפרקליטות הדגישה את חומרת מעשיו, את הנזק שנגרם ואת הסיכון שהיה בהם. לאור כך, ונוכח עברו הפלילי, עתרה הפרקליטות כי העונש יהיה בין 12 ל - 30 חודשי מאסר.

מנגד, הסנגורית של הנאשם, עו"ד ענבר קינן, טענה כי לא הייתה לו כוונה להצית את הרכב, השמיע טיעונים נוספים ועתרה להסתפק בימי מעצרו עד כה.

 נציגת הפרקליטות הדגישה כי מדובר באזור מגורים צפוף, וכי רק בנס לא התפשטה האש, ולא גרמה לנזק נוסף ברכוש או בנפש. 

בסופו של דבר, לאחר שנלקחו בחשבון נסיבותיו האישיות, עברו הפלילי והעובדה כי ניסה לכבות את האש, גזר עליו השופט ציון קאפח תשעה חודשי מאסר בפועל שיחושבו מיום מעצרו ב – 16 בספטמבר 2018. כמו כן הוטלו עליו 12 חודשי מאסר על תנאי.

עוד כתבות
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפרעה כפייתית
הפרעה כפייתית
פצועה קשה בתאונה בתל אביב
יש קמע לרמת השרון
קמע חדש ל"הפועל "ניר" רמת השרון?
מאבטחים הותקפו בבית חולים בנהריה
פיילוט התחדשות עירונית במגדל העמק
הדמיית פרויקט יורו בראש העין של חברת יורו ישראל
בכמה נמכר פנטהאוז בראש העין?
סיפורים מהמספרה
סיפורים מהמספרה
פרויקט EDEN בכפר סבא הירוקה
פרויקט "EDEN בכפר סבא הירוקה" מתאכלס